اخبار

نامه رئیس انجمن چشم پزشکی ایران خطاب به رئیس نظام پزشکی کشور در اعتراض به ضرب و شتم یکی از همکاران

خبر ضرب و شتم جناب آقای دکتر ملک حسینی خبرگزاری ایسنا

معاون پشتیبانی سازمان نظام پزشکی بویراحمد و دنا از ضرب و شتم یک پزشک متخصص چشم توسط همراهان یک بیمار خبر داد.

سیده رقیه پناهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در تشریح جزئیات این حادثه گفت: یک بیمار خانم به مطب دکتر ملک حسینی متخصص چشم مراجعه می کند و با توجه به اینکه عکس دفترچه با چهره بیمار مطابقت نداشت منشی دکتر جهت تطبیق از بیمار درخواست کارت شناسایی دیگری کرد که خانم بیمار شروع به فحاشی و توهین به منشی کرده و مطب را ترک می کند.
وی اظهارکرد: اما پس از دقایقی با چند نفر به مطب برگشت که همراهان بیمار اقدام به ضرب و شتم منشی دکتر می کنند.
معاون سازمان نظام پزشکی شهرستان‌های بویراحمد و دنا خاطرنشان کرد: در حالی که همراهان بیمار در حال کتک زدن منشی بودند دکتر از اتاقش بیرون می آید که منشی را نجات دهد در همین حین همراهان صندلی را بلند می کنند که منشی را کتک بزنند که دکتر می خواست صندلی را بگیرد و از کتک خوردن منشی جلوگیری کند که صندلی با دست دکتر برخورد کرده و دست دکتر می شکند و از پشت صندلی به سر دکتر هم برخورد می کند و هم اکنون سر دکتر نیز بخیه شده است.
پناهی تصریح کرد: دست دکتر ملک حسینی در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج توسط دکتر باقری تحت عمل جراحی قرار گرفت و در دست دکتر ملک حسینی نیز پین کار گذاشته شد.
وی ادامه داد: متاسفانه با این وضع دکتر ملک حسینی تا مدت‌ها نمی تواند عمل جراحی انجام دهد.
معاون سازمان نظام پزشکی شهرستان‌های بویراحمد و دنا عنوان کرد: دکتر ملک حسینی از جمله پزشکان متخصص چشم استان است که تنها بخاطر عشق و علاقمندی به استان، در حال خدمت به مردم استان بود.
پناهی با بیان اینکه این اولین مورد ضرب و شتم پزشکان استان نیست، تاکید کرد: چند وقت پیش عده ای یک پزشک متخصص دیگر را در خیابان مورد ضرب و شتم قرار دادند.
وی اظهارکرد: در صورتی که این روند متوقف نشود ضرر این مساله متوجه مردم استان خواهد بود و حتی پزشکان بومی هم در استان نمی مانند.
معاون پشتیبانی سازمان نظام پزشکی شهرستان‌های بویراحمد و دنا بیان کرد: از مسئولان و متولیان استانی و دستگاه قضایی انتظار داریم که این مساله را پیگیری و طبق قانون با عاملان ضرب و شتم این پزشک متخصص برخورد جدی داشته باشند.

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد

 

متن نامه رئیس انجمن چشم پزشکی ایران به رئیس نظام پزشکی کشور

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر ظفرقندی

ریاست محترم سازمان نظام پزشکی کشور

 با سلام و احترام

   متاسفانه طی سال‌های اخیر، شاهد توهین، افترا و حملات فیزیکی به آحاد جامعه پزشکی کشور بوده‏ایم؛ حوادثی ناگوارکه به دفعات و در مناطق مختلف کشور تکرار شده است. بدیهی است عدم توجه جدی و پیگیری کافی از سوی نهادهای مرتبط، بهویژه انجمنهای پزشکی و سازمان نظام پزشکی استان‌ها، گستاخ شدن مجرمان و مظلومیت بیش از پیش جامعه پزشکی را در پی داشته است.

   اینجانب بنا بر مسئولیتی که از سوی همکاران برعهدهام گذاشته شده، از آن برادر گرامی تقاضا میکنم، حمله تعدادی از همراهان بیمار به جناب آقای دکتر ملک حسینی (چشم پزشک) و منشی ایشان را پیگیری نمایید و با بهره گرفتن از توان سازمان نظام پزشکی و مراجع انتظامی و قضایی، ترتیبی اتخاذ فرمایید که مهاجمان به سزای اقدام ناپسند خود برسند که باور دارم راهی جز این برای سد کردن رفتارهایی چنین سبعانه وجود ندارد.

پیشاپش از بذل توجه جنابعالی، سپاسگزارم.

 دکتر محمود جباروند

دبیرکل