نام کاربری :
کلمه عبور :
  
  کلمه عبور خود را فراموش کرده ام.
  عضویت در انجمن
Rss | SiteMap | English ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۰ آبان
   ویتره و رتین
  گالری تصویری
   گالری فیلم
 تاریخچه
 ارسالچاپ برگشت


 

تاریخچه گروه فوق تخصصی ویتره و رتین

فعالیت علمی گروه فوق تخصصی ویتره و رتین از سال 1372 به صورت برگزاری سمینارهای فصلی آغاز شد. این گروه علاوه بر برگزاری سمینارهای علمی در طی این مدت هماهنگی برای انجام چند طرح تحقیقاتی را نيز بر عهده گرفت. در سال 1385 با توجه به ضرورت گسترش دامنه فعالیت‌ها و انسجام بخشیدن به آن از انجمن چشم پزشکی در خواست شد كه گروه های فوق تخصصی از جمله گروه فوق تخصصی ویتره و رتین به عنوان گروه‌های وابسته به انجمن چشم پزشکی به رسمیت شناخته شوند. به دنيال آن و پیرو مذاکرات طولانی، هیئت رئیسه وقت انجمن ضرورت شکل‌گیری گروه‌های فوق تخصصی را پذیرفتند. بدین ترتیب انتخابات تعيين اعضای هیئت مديره گروه فوق تخصصی ویتره و رتین در تاریخ 86/03/10 همزمان با برگزاری پنجاهمین سمینار فصلی اين گروه با حضور نماینده انجمن انجام گرفت و اولین هیئت مديره متشکل از 5 تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به عنوان اعضای اصلی (آقايان دکتر احمدیه، دکتر سهیلیان، دکتر کارخانه، دکتر میر شاهی، دکتر دهقان) و دو نفر به عنوان اعضای علی‌البدل (آقايان دکتر ناصری پور و دکتر مدرس‌زاده) تشکیل گردید. در طي اولین جلسات هيئت مديره، آیین نامه گروه  فوق تخصصی ویتره و رتین تدوین شده و به انجمن ارائه گرديد. بنا به تصمیم هیئت مديره، پیشنهاد برگزاری دو سمینار علمی در سال به انجمن داده شد یک سمينار تحت عنوان گردهمايي ساليانه در فصل بهار که هر ساله در مراکز مختلف کشور برگزار مي شود و دومین سمینار كه به‌ صورت برنامه پيش كنگره (subspecialty day) یک روز قبل از کنگره سراسری چشم پزشکی برگزار مي‌گردد. تاكنون گردهمايي هاي ساليانه به اين شكل برگزار شده است: سمينار سال 87 در زيبا كنار، سال 88 در مشهد، سال 89 در شيراز، سال 90 در مشهد و سال 91 در زيبا كنار.

برنامه چهار سال آينده به قرار ذيل خواهد بود:

 1392 تهران، به صورت مشترك با سمينار ساليانه بيمارستان فارابي، 1393 تبريز، 1394 كرمانشاه و 1395 اصفهان.

از دیگر اقدامات اولین هیئت مديره به راه‌اندازی دپارتمانی در سایت انجمن چشم پزشکی با هدف بالا بردن اهداف آموزشی پژوهشی انجمن در رشته ویتره و رتین و ارائه خدمات به مراکز ویتره و رتین دانشگاه‌های مختلف علوم پزشکی و همکاران فلوشیپ و ارائه آخرین نتایج فعالیت‌های پژوهشی داخل و خارج کشور به همکاران چشم پزشک در زمینه ویتره و رتین بوده است. در کنار این فعالیت‌ها تعیین برنامه‌هاي علمی سمپوزیوم‌ها، کارگاه‌ها و سخنرانی‌های کنگره‌های سراسری در رشته  ویتره و رتین، ارتباط علمی آموزشـي و پژوهشي با گروه‌ های فوق تخصصـی خارجی منطقه‌ای و بین‌المللـــی و نهایتاً تلاش‌های صنفي در جهت تعديل تعرفه های عمل‌های ویتره و رتین از دیگر اهداف و اقدامات هیئت مديره اين گروه فوق تخصصي محسوب مي‌گردد.

در حال حاضر گروه ويتره و رتين انجمن چشم پزشكي داراي يك نماينده در بورد (Middle East Vitreoretina Society (MEAVERS  و يك نماينده در (ASRS) American Society of Retina Specialists  مي‌باشد.

با اتمام دوره فعاليت اولين هيئت مديره، انتخابات براي تعيين اعضاي جديد به طور همزمان با برگزاري بيست و دومين كنگره سراسري چشم پزشكي در آبان 1391 انجام گرفت و آقايان دكتر احمديه، دكتر رياضي، دكتر
مدرس زاده، دكتر ناصري پور و دكتر مراديان به عنوان اعضاي اصلي و آقايان دكتر نيك اقبالي و دكتر انتظاري به عنوان اعضاي علي‌البدل تعيين شدند. در اولين جلسه هيئت مديره جديد، آقايان دكتر احمديه و دكتر رياضي به ترتيب به عنوان رئيس و نايب رئيس انتخاب گرديدند.

 


 
کنگره های سالیانه