نام کاربری :
کلمه عبور :
  
  کلمه عبور خود را فراموش کرده ام.
  عضویت در انجمن
Rss | SiteMap | English ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن
   فهرست عناوین
  گالری تصویری
   گالری فیلم
 بیمه نامه مسئولیت حرفه ای پزشکان
 ارسالچاپ برگشت


بیمه نامه مسئولیت حرفه ای پزشکان

 

 حساسيت و اهميت شغل پزشكي به علت ارتباط آن با سلامت انسان ها، مسئوليت هاي سنگيني را متوجه پزشكان مي نمايد. آمار هاي مراجع ذيصلاح حاكي از آن است كه با افزايش خدمات پزشكي و دسترسي بيشتر مردم به اين خدمات، حجم پرونده هاي حقوقي و شكايات نيز به شكل فزاينده اي افزايش يافته است.

از طرف ديگر قوانين مدني به خصوص قانون ديات ، ريسك مادي بزرگي را متوجه پزشكان مي نمايد.

امروزه تهيه بيمه نامه مسئوليت حرفه اي پزشكان به عنوان تنها راه حل ممكن براي خطر فوق، امري ضروري به نظر مي رسد.

 اين بيمه نامه؛ مسئوليت حرفه اي پزشكان در قبال بيماراني كه به علت خطا، غفلت يا كوتاهي پزشكان در انجام امور پزشكي دچار صدمه جسماني، رواني يا فوت شوند تحت پوشش قرار مي دهد.

به منظور كمك به اعضاء محترم واحد رفاهي انجمن وارد مذاكره با شركت هاي بيمه گرديده تا اين امكان را فراهم آورد كه اعضاء از بهترين خدمات با مناسب ترين هزينه بهره مند شوند.

حداقل پوشش بیمه ای مورد نیاز همکاران محترم معادل یک دیه کامل در ماه حرام می باشد. در صورت تهیه بیمه نامه با پوشش ناکافی گرچه مقدار اندکی در هزینه حق بیمه صرفه جویی می شود ولی ریسک به مراتب بزرگتری متوجه پزشک می گردد. 

میزان دیه در سال 1392 معادل 1.520.000.000ریال  می باشد.

نکته بسیار مهم در خصوص غرامت بیمه نامه مسئولیت، موضوع تعهد پرداخت دیه به نرخ روز صدور رای دادگاه می باشد . بدین مفهوم که اگر شاکی در سال جاری تشکیل پرونده دهد و 2سال بعد رای قطعی از سوی دادگاه صادر شود. تعهد شرکت بیمه به میزان دیه مندرج در بیمه نامه می باشد و تعهد پزشک مبلغ روز دیه در 2 سال بعد می باشد . با توجه به افزایش سالیانه دیه اختلاف دو رقم چشمگیر می باشد.

واحد رفاهی انجمن یک تفاهم نامه با شرکت بیمه آسیا منعقد نموده است که بر مبنای آن کلیه اعضا انجمن می توانند از تخفیف 50 درصد در حق بیمه سالانه بهرمند گردند. همچنین تا 25 درصد نیز علاوه بر تخفیف فوق از تخفیف عدم خسارت در سالهای گذشته بهره مند شوند.

ارائه پوشش تکمیلی افزایش ریالی دیه؛ با انتخاب این پوشش تعهد شرکت بیمه در زمان پرداخت خسارت افزایش یافته و تا چهار سال از تاریخ انقضاء بیمه نامه محدود می گردد. بدین وسیله مشکل مورد اشاره فوق برطرف می شود.

واحد رفاهی به منظور ارائه خدمات مناسب از طریق  پیامک با اعضاء محترم ارتباط بر قرار خواهد نمود. 

همکاران محترم ساکن تهران می توانند با شماره تلفن 66085366-021 تماس گرفته و بیمه نامه ی خود را در محل مطب دریافت نمایند.


 
کنگره های سالیانه